IG accounts you need to follow | March | PROFILE NA INSTAGRAMIE KTÓRE WARTO OBSERWOWAĆ

Instagram jak zapewne się domyślacie jest jednym z najbardziej popularnych portali społecznościowych gdzie artyści (bez znaczenia jakiego rodzaju twórczość uprawiają), jak i „nie artyści”, czyli ludzie którzy na co dzień zajmują się kompletnie różnymi rzeczami, zamieszczają masę zdjęć, filmików, gifów oraz innych równie kreatywnych prac, które z kolei wierni followersi lajkują, komentują i podają dalej (czyli publikują na swoich kontach, co gwarantuje rozpowszechnianie się najpopularniejszych prac). Ten właśnie fakt, czyni instagram prawdziwym skarbcem inspiracji, a co za tym idzie: bezkresnym siedliskiem sztuki w najróżniejszych odsłonach.

Sama z IG korzystam już od czterech lat, posiadałam już trzy konta z czego ostatnie, aktualne możecie zobaczyć tutaj. Na swoim profilu zamieszczam masę zdjęć zrobionych przeze mnie jak i tych które znalazłam w sieci. Te ostatnie otagowane są tak zwanym hashtagiem „#reblog” co oznacza, że zdjęcie, które udostępniłam nie jest moją własnością.

Ciekawostką może być to, że „pożyczanie” (tak to nazwijmy) czyichś zdjęć jest teoretycznie niezgodne z prawem.

Jeżeli nasze konta mają mnóstwo obserwujących, a z publikacji zdjęć czerpiemy korzyści majątkowe, a zdjęcia na których zarabiamy nie są nasze lub nie podpisaliśmy z autorem umowy o zrzeczeniu się praw autorskich, to twórca ma prawo iść z całą sprawą do sądu i ubiegać się o odszkodowanie.

Publikując czyjeś zdjęcie powinniśmy podać źródło z którego zdjęcie zostało „pożyczone” bądź autora zdjęcia, pracy. (Jeżeli was to interesuję, polecam poczytać o Prawach Własności Intelektualnej)

Jeżeli jednak autor pracy nie jest wam znany i przypadkowo zdarzyło wam się zapomnieć źródło z którego pochodzi zdjęcie, możecie otagować zdjęcie hashtagiem #reblog, który będzie informował odbiorców o tym, że zdjęcie nie należy do was.

W dzisiejszym poście mam dla was kilka propozycji moich ulubionych kont na intagramie, (takich postów będzie więcej) które już od dłuższego czasu wiernie śledzę. Na kontach w zależności od właściciela zamieszczane są zdjęcia własne lub zreblogowane. Jednak to nie ma znaczenia, bo każde konto jest inne, intrygujące, przykuwające uwagę i budzące natchnienie.

W szczególności polecam:

THE SARTORIALIST

STYLEBR 

NASTYGAL

FROM 50s WITH LOVE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s